תקן האיכות הנפוץ שכולם דורשים – כיצד משיגים אותו מהר?

למידע נוסף

התעניינת במרכז ממשלתי וגילית שנדרש מהארגון תקן ISO 9001? כיצד התקן הפך להיות שם נרדף לאיכות שכולם דורשים אותו ומי דורש אותו? כל התשובות לשאלות לפניך, וגם, התשובה לשאלה החשובה מכולן – כיצד ניתן לקבל את התקן באופן המהיר ביותר?

כיצד הפך תקן ISO 9001 לתקן האיכות הכי נפוץ?

כאשר מסתכלים על הנתונים, ניתן לראות כי תקן ISO 9001 הוא התקן שרוב הארגונים הגדולים והבינוניים עובדים כמו ברחבי העולם. לארגונים עצמם יש את התקן והם גם דורשים אותו מארגונים אחרים עמם הם מעוניינים לבוא במגע בכל הנושא לאספקת שירות. ישנם עוד תקנים, אך תקן זה בפער מיושם על ידי רוב הארגונים בעולם ומי שאחראי על הגדרת התקנים לתקן הוא ארגון ISO שגם מספק את ההגדרות לתקן.

למה ארגונים רוצים לעבוד עם ארגונים אחרים שיש להם את התקן?

התקן נחשב לכללי, כל ארגון יכול ליישם אותו והוא מבוקר ומפוקח, כך שמי שמקבל אותו אכן מטמיע בתוך הארגון את התהליכים הנדרשים לכך. לא בכדי ארגונים שמחזיקים בתו התקן זוכים למוניטין טוב בתעשיות השונות – מדובר בכלי המדידה הראשון בו ארגונים עושים שימוש כדי לבחון ארגונים אחרים איתם הם מעוניינים לבוא בקשר מכל סוג. התקן מלמד על הארגון כי הטמיע מהליכים שונים של בטיחות, אבטחת מידע, התנהלות ארגונית וניהול שעומדים בדרישות הגבוהות של ISO.

הפתרון המוכן להטמעה לכל ארגון

כל ארגון ועסק, לא משנה באיזה גודל הם, יכולים ליהנות ממה שיש לתו תקן ISO 9001 להציע, למעשה, מדובר על פתרון מוכן אותו יש רק לקחת וליישם. דוגמה טובה יכולה להיות של חברות בתחום התעשייה – הן יכולות להטמיע וליישם את התקן ממש כמו שעסק בתחום האוכל יכול, וממש כמו שחברה בתחום ההייטק יכולה. אין שום צורך לבצע שינויים לעיסוקים ותחומים שונים, ומסיבה זו בעיקר רבים מהארגונים בוחרים ביישום פשוט זה.

אז איך מקבלים הסמכה לתקן?

כדי לקבל הסמכה לתקן ISO 9001 יש קודם כל להיעזר ביועץ בתחום שיסייע להכין את התוכנית המתאימה להטמעת התהליכים. יש להכין תוכנית עבודה והטמעה ולבצע לה ביקורת מתאימה. היועצים מומחים בהטמעת התהליכים בקלות ובמהירות, אך כדאי לדעת שמדובר על תהליך שאורך כמה חודשים. מלבד העמידה עצמה בתקן, הארגון זוכה בייעול וארגון מחדש של תהליכי העבודה, תוך התבוננות מתמדת על תהליכי שיפור וחיסכון בהוצאות. בסופו של דבר הארגון גם מרוויח מיתוג שיסייע לו בייצוגו מול חברות, ארגונים ולקוחות רבים ברחבי העולם שייראו בו גוף אמין ואיכותי.

לאחר העמידה בנהלים בסיוע היועץ, ניתן להירשם לבדיקה על ידי בוחן שהוסמך לכך, לקבל את התקן וליהנות מכל העולמות – מוניטין, ייעול ובקרת איכות תוך שמירה על סטנדרט עבודה גבוה.

למידע נוסף

גלילה לראש העמוד