צירים לדלת זכוכית – איך רוכשים צירים בצורה נכונה

למידע נוסף

דלתות יכולות להיפתח ולהיסגר בצורות שונות. שתי הצורות העיקריות הן דלתות הזזה ודלתות צירים. דלת ציר נפתחת לצד, קדימה ואחורה. לשם כך יש לוודא שהצירים של הדלתות מתאימים לה ומותקנות בצורה נכונה בשביל לאפשר תנועה מותאמת. זה נכון לגבי דלתות עץ וזה בוודאי נכון לגבי דלתות זכוכית.

בלא מעט מבנים אנחנו נמצאים דלתות זכוכית מותקנות, בין אם זה בכניסה ובין אם זה בחללים פנימיים. בחלק מהמקרים מדובר על דלת ציר אחת ובמקרים אחרים נמצא שתי דלתות ציר, מונחות זו לצד זו במקביל. בשתיהן אנחנו נצטרך להתקין צירים מותאמים לדלת, המאפשרים פתיחה וסגירה בצורה נוחה וחלקה.

צירים לדלת זכוכית הם שונים מצירים לדלתות אחרות, מאחר והם אמורים להיות חזקים, יציבים ולאפשר פתיחה מבלי שהדלת תקרוס. במקרה שדלת עץ קורסת, למשל בארון, אז סביר להניח שלא ייגרם לה נזק אלא אם מדובר במכה רצינית. לעומת זאת, במקרה של דלת זכוכית, הנזק עלול להיות משמעותי, ולכן חשוב שהצירים יהיו חזקים ומותקנים היטב.

איך מתאימים צירים לדלת זכוכית?

לפני שנסביר איך מתאימים צירים לדלת זכוכית וכיצד רוכשים צירים בצורה נכונה, חשוב להבהיר כיצד הם מותקנים, היכן הם מותקנים, ואז אנחנו נדע מה בדיוק עלינו לחפש, במידה ונידרש לקנות צירים לדלת.

בעיקרון, כשאנחנו מבקשים להתקין צירים לדלת זכוכית, אז עלינו לרכוש צירים לחלק העליון של הדלת וכן לחלק התחתון שלה. אם מדובר על שתי דלתות, אז זה יהיה נכון לשתיהן. זה אמור להיות בנוי כך שהצירים יותקנו זה מול זו בחלק העליון ובחלק התחתון.

הרעיון הוא שאנחנו נוכל לפתוח ולסגור את הדלת בצורה נוחה, מבלי שהדלת תקרוס, מבלי שהיא תנוע באופן לא יציב ולא טבעי. לכן, אנחנו צריכים לרכוש צירים שיתאימו למשקל הדלת, אנחנו צריכים לחבר ולחזק אותם היטב בשביל שנוכל ליהנות מתנועה רחבה אך לא גמישה מדי, כך שתהיה נקודת עצירה לדלת.

מי יכול לעזור לנו בכך?

כשאנחנו רוצים לרכוש צירים לדלת זכוכית, אזי שישנם גורמי מקצוע שיכולים לעזור לנו בתהליך, בין אם זה ברכישה ובין אם זה בהתקנה. בעיקרון, כשאנחנו מתקינים דלת זכוכית בבית או בעסק, הגורם המתקין יהיה זה שגם יבצע התקנה של צירים לדלת. יחד עם זאת, ייתכן מאוד שאם הזמן הצירים ייהרסו, יישחקו ויהיה צורך להחליף אותם. אז נידרש לבצע את השינוי בעצמנו או להזמין איש מקצוע שיעשה זאת עבורנו.

לפני סיום חשוב להבהיר, בטרם אנחנו מסיימים את העבודה, יש לבחון כיצד בנויים הצירים, איך הם מותקנים ועד כמה הם יכולים לשרת אותנו. זאת בשביל שנוכל לדעת בוודאות שאכן הם מתאימים למה שאנחנו מחפשים ואין צורך לחפש צירים אחרים או לבצע את תהליך ההתקנה מחדש.

 

 

למידע נוסף

גלילה לראש העמוד