סוגי איפור מקצועי

למידע נוסף

רוצה להבליט את תווי הפנים שלך ולתת להם מראה זוהר ורענן לאורך שעות? איפור מקצועי ושימוש נכון בו יסייעו להשיג תוצאות מדהימות בכל עונה בשנה, וכדאי להכיר את המוצרים גם אם יש לך עניין להפוך את התחביב המהנה למקצוע. אילו תכשירים חובה עליך להכיר כדי להשיג את המראה המושלם? כדאי להמשיך לקרוא, הכתבה הזו עבורך. 

מהם מוצרי האיפור הבסיסיים לעור? 

עוד לפני שנגיע למוצרי הבסיס כדאי לומר שהטיפול בעור הפנים חשוב באותה המידה שיש לבחור באיפור המקצועי והנכון. ראשית, יש לנקות את הפנים ולהסיר שאריות איפור בסוף היום, ולפני האיפור מומלץ להעשיר את הפנים בלחות בהתאמה לסוג העור. מומלץ מאוד לעשות שימוש בפריימר שמכין את העור לפני מריחת החומרים האחרים ומספק לעור חיוניות ורכות, וגם שומר על המייק אפ לאורך זמן.  

עכשיו לסוגי האיפור – הבסיס לכל איפור פנים יהיה קונסילר, במידה ויש צורך להסתיר פגמים מסוימים, כתמי פיגמנטציה, "עיגולים שחורים" מתחת לעיניים ואדמומיות. לשם כך יש לעשות שימוש בקונסילר איכותי אך בכמות קטנה שכן הוא מעניק כיסוי מלא וכמובן שהוא צריך להתאים בגוון שלו לעור ולמייק אפ. לאחר מכן יש למרוח את המייק אפ, יש לבחור גוון מדויק לעור הפנים כדי לא ליצור מראה מאופר מידי. הכיסוי האחרון לעור יהיה של פודרה, ניתן לבחור בפודרה שקופה או בפודרה בגוון העור, כשמטרתה היא לשמור על עור הפנים שלא יהיה מבריק מידי. 

מהו איפור פריפרי?

איפור פריפרי מתייחס לכל מוצרי האיפור הנלווים, למשל סומק, שימר, צלליות לעיניים, עיפרון לעיניים, מסקרה, אודם ותוחם לשפתיים. גם כאן ההמלצה הנה לבחור באיפור איכותי ומקצועי, שכן ככל שאיכותו תהיה גבוהה יותר כך הוא ישמר לאורך כל היום ויעניק לפנים מראה זוהר ומטופח. 

כיצד שומרים על האיפור לאורך זמן?

אחת הטרדות הגדולות של נשים היא בנושא שימור האיפור למהלך היום. אחד הדברים הלא נעימים שיכולים לקרות בשימוש באיפור שאינו איכותי או שאינו מותאם לסוג העור הוא שמנוניות יתר שגם גורמת להסרה של האיפור בכל מגע בו. המראה והמגע השמנוני יכול להיות לא נכים כלל, לרדת על בגדים, על הטלפון הנייד בזמן שיחה ובכלל, לתת תחושה שאינה "נושמת". מכאן ניתן ללמוד שההתאמה לעור שמנוני הנה קריטית, כמו גם במקרה שיש עור יבש במיוחד. 

אחד המוצרים שמסייעים לנו לשמור על האיפור הוא הפריימר, וככל שהוא יהיה איכותי ומותאם יותר, כך הוא יסייע לקבע את איפור הבסיס ויספק מראה זוהר ואיכותי. יש לבחור פריימר מותאם לסוג העור, לכן גם מומלץ מאוד להתייעץ בטרם בחירת המוצר. עוד מוצר שיכול לסייע רבות לשמירה על האיפור הוא ספריי לקיבוע האיפור. מדובר על מוצר אותו מרססים ממרחק של 20 סנטימטרים לאחר סיום האיפור והוא מסייע לקבע את איפור הפנים לפחות ל-16 שעות. 

עוד טיפ מצוין לשימור האיפור – לאחר מריחת השפתון ולפני ששמים לחות לשפיים, מומלץ לעשות שימוש בפודרה שקופה ולטפוח קלות על האודם. פעולה זו תסייע לקבע את האודם לזמן רב, אפילו אם לא מדובר על אודם או שפתון עם עמידות גבוהה. 

בשיתוף אקדמיה לאיפור מיקי בוגנים.

למידע נוסף

גלילה לראש העמוד