ביטוח מבנה בביטוח משכנתא

למידע נוסף

קיבלתם אישור לקבלת משכנתא, ואתם עומדים בפני רכישת ביתכם החדש. רכישת פוליסת ביטוח מבנה בביטוח המשכנתא תאפשר לכם לנהל את התהליך בראש שקט, ולדעת כי הינכם בטוחים לכל אורך הדרך, תחת קורת הגג שלכם. ביטוח מבנה בביטוח משכנתא נועד על מנת להעניק לבנק בטוחות להחזרת המימון שניתן, במקרה שבו החזרי המשכנתה לא יעמדו בתוקפם עקב נסיבות נזק למבנה, ועל מנת שלא להשאיר המבוטח ללא קורת גג. כיום, רכישת ביטוח משכנתה היא בגדר חובה מבחינת הבנקים כתנאי לקבלת הלוואת משכנתה. אולם, חשוב לציין, מדובר בפוליסת ביטוח ששוויה עולה אלפי מונים מן חובה זו ועלויותיה.

 

מדוע יש צורך ברכישת פוליסת ביטוח מבנה בביטוח משכנתא?

כאמור, ביטוח מבנה כביטוח משכנתא נועד עבור המבוטח ובשבילו. פוליסת ביטוח זו מכסה מקרים שבהם נגרמים נזקים מספר או כל נזק מהותי למבנה הבית או הדירה, אשר מונעים מן המבוטח להמשיך ולהתגורר בביתו. במקרה מעין זה, תכסה חברת הביטוח את נזקי המבנה, בכפוף לגובה הכיסוי המצוין בפוליסה, וכך תאפשר למבוטח להישאר מוגן ולהבטיח לעצמו ולמשפחתו קורת גג.

בביטוח מבנה בביטוח משכנתא הנושא העיקרי הוא פגיעה פיזית בנכס שיש בה בכדי לפגוע בערכו. מאחר שהלוואת המשכנתא היא למעשה "מישכון" הבית לטובת הבנק אל מול קבלת סכום כסף לקנייתה, יש משמעות רבה גם לשמירה על ערך הדירה, כל עוד המשכנתא אכן בתוקף. במקרים אלו, כל פגיעה בערך הדירה מחוייבת בתיקון, על מנת שלא לפגוע בערך הנכס, ובבטוחה שלכם תמורת המשכנתא (הבטוחה היא הדירה, למעשה). במקרה שבו הנזק אכן אפשרי לתיקון, ביטוח המבנה אכן מכסה זאת, בכפוף לתנאי הפוליסה שרכשתם כמובן. במקרה שבו הנזק לא ניתן לתיקון, הפוליסה מאפשרת קבלת החזרים אחרים, כמובן כאמור, בתלות בפוליסה.

 

אילו נזקים חסים תחת ביטוח מבנה בביטוח משכנתא?

כפי שצוין, כיסוי הנזקים תלוי בהחלט בפוליסה שרכשתם. על כן, חשוב מאד לבצע את רכישת הפוליסה מול חברה המתמחה בכך, שזהו עיסוקה העיקרי. במקרים קיצוניים וחשובים מעין אלו, אין לקחת שבויים, אלא לבחור בטובים ביותר.

ברבות המקרים, הכיסויים של ביטוח מבנה בביטוח משכנתא כוללים נזקי טבע, רעידות אדמה, גניבה ופריצה, התלקחות וכדומה לאלו. כך לדוגמה, ברוב המקרים ביטוח מבנה יכסה נזקים הנובעים משיטפונות, הצפות או נזקי אש, סופות קשות או ברד. וכן, יכסה נזקים אשר ינבעו מרעידות אדמה או צונאמי, התלקחות ממכשירי גז, פריצה לבית וגניבה, ונזקים אחרים שנגרמו עקב פעילות לא צפויה של צד ג'. ישנן פוליסות אשר יעניקו אף כיסוי מקיף יותר ויכסו גם מקרים כמו פגיעה מקריסת בניין, התנגשות במבנה ועוד.

 

השוואת ביטוח משכנתא ובחירה נכונה

ביתנו הוא מבצרנו, ועל כן, הכרחי לבחור נכונה כאשר מדובר בהגנה על ביתנו. באמצעות השוואת ביטוח משכנתא, ורכישת פוליסת ביטוח מבנה דרך אתר טראסטי אנו מבטיחים לעצמנו שקט נפשי וראש שקט בתקופת מגורינו, גב אשר יעניק לנו מזור במקרה הצורך. תוכלו לקבל פרטים ומידע נוסף באתר.

 

למידע נוסף

גלילה לראש העמוד