76 שיעורי וידאו 1793 שיעורי שמע 1270 מאמרים 1769 שו"תים 4632 שו"ת סמס שיעורי הרצי"ה
  סל קניות אין לך פריטים בסל

שונות
ספרים דיגיטליים
זוגיות
חינוך
ספרי ילדים
פרשת השבוע
אמונה
תפילה
שונות
חגים
הלכה
חסידות
תנ"ך ומפרשיו
En Francais
שיעורים מוקלטים mp3
ספרי קריאה
מוסר
לועזית
תשמישי קדושה
קישורים
אבינרפדיה
בלוג
שו"ת וידאו

דף הבית > אודות

ברוכים הבאים לאתר "שאילת שלמה", מבית "ספריית חוה", בית ההוצאה לאור של הרב שלמה אבינר, רב היישוב בית אל, וראש ישיבת "עטרת כהנים".

באתר תוכלו למצוא:
מאמרים אקטואליים מענייני היום, וכן מאמרים מעלוני פרשת השבוע
שו"תים במגוון נושאים
ושיעורי וידאו
חנות עם כל ספרי הרב וכן ספרי קודש נוספים במחירים אטרקטיביים.

נשמח לשמוע הערות והארות.
לשרות לקוחות ניתן להתקשר לטלפון: 02-9973168
 info@havabooks.co.il


חנות המפעל: דני ספרים, רחוב אבן ישראל 3 ירושלים. טלפון: 02-6248293

צילום: גיל יוחנן, YNET

הרב שלמה חיים הכהן אבינר
רב היישוב בית אל, וראש ישיבת עטרת כהנים

הרב אבינר, כבן 65, יליד צרפת. היה חבר בני עקיבא ומדריך בה וכן חבר הנהלת התנועה בצרפת. בגיל ההתבגרות, למד באוניברסיטה מדעים מדוייקים ביניהם מתמתיקה, פיסיקה והנדסת חשמל.

הרב עלה לארץ יחד עם גרעין של בני עקיבא בגיל 23, משאיר מאחור את משפחתו. בהגיעו, התיישב בקיבוץ שדה אליהו, תוך רצונו העיקש ליישם את אידאל חיי העבודה בארץ ישראל. לאחר מספר שנים, עלו לארץ גם משפחתו. בצבא שירת כלוחם. השתתף במלחמות ששת הימים ויום כיפור והגיע לדרגת סגן.

הרב אבינר למד בישיבת מרכז הרב, שם גם פגש את רבינו, הרב צבי יהודה קוק שהפך לרבו המובהק. לאחר מספר שנים, בהוראת רבו, הצטרף לגרעין שהתיישב בחברון ולמד שם ושם גם פגש את אשתו
עם השנים, נהיה לאחד מתלמידיו המובהקים של רבינו ובעידודו, ערך חוברות וספרים מתורתו.
כשלמד בישיבה, בכדי להמנע מקבלת מלגה וכדי שלא לחיות על חשבון הציבור, לימד הרב מתמטיקה, בישיבת "נתיב מאיר".

כשהוסמך לרבנות, בשנת תשל"א, כיהן כרב הקיבוץ "לביא" שבגליל. עם זאת, המשיך לעבוד במשק מחצית מהיום, כהזדהות עם האידאל של עבודת הארץ.

בשנת תשל"ז עבר למושב "קשת" ברמת הגולן, לשמש כרב היישוב. בשנת תשמ"א, עבר לשמש כרב היישוב בית אל (כ-4 שנים לאחר הקמתו), תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום.

בשנת תשמ"ג במקביל לרבנות בבית-אל, הקים את ישיבת עטרת כהנים ועמד בראשה. הישיבה ממוקמת בעיר העתיקה בירושלים ולומדים בה כ-200 תלמידים במספר מסלולי לימוד. מהישיבה יצאו במהלך השנים רבנים רבים, מורים ומחנכים, ראשי מכינות, וכן קצינים בכירים בצה"ל.

במסגרת הישיבה יזם הרב אבינר הוצאת חוברת חודשית, בה מאמרים בתחומי מחשבה והלכה, בשם "עיטורי כהנים". הוא מפרסם בה באופם קבוע תשובות קצרות שלו ושיחות של הרצי"ה שנערכו על ידו. הרב אבינר נוהג לכתוב מידי שבוע גם בעלוני פרשת השבוע המופצים בבתי הכנסת בשבתות כמו "מעייני הישועה" והעלון השבועי של מכון מאיר - "באהבה ובאמונה". וכן הוא משיב לשואלים באתר זה, והוא עונה למאזינים בשתי תוכניות רדיו .

הרב אבינר עוסק במגוון רחב מאוד של נושאים, ביניהם: חינוך, צניעות, העם והארץ, גאולה, זוגיות וצניעות. הוא מקפיד לעסוק בשאלות המעסיקות את היחיד והציבור, צעירים ומבוגרים כאחד.

בנוסף לעיסוקו העיקרי של הרב - כרב היישוב בית אל וכראש ישיבת עטרת כהנים, הוא עוסק בתחומים ציבוריים רבים נוספים, כמו העברת עשרות שיעורים שבועיים בנושאים שונים ביהדות בפורומים שונים, בהם ישיבות, מכינות, אולפנות, תנועות נוער, יישובים ועוד.

מלבד השיעורים הרבים, הוא משמש יועץ רוחני לאלפי פונים מכל רחבי הארץ. באופן ישיר, הוא מייעוץ ליחידים ולבני זוג הפונים אליו בעל פה או בכתב. ובעקיפין, על ידי תשובות למאזינים בתוכניות רדיו ברשת מורשת של קול ישראל וברדיו קול חי, ועל ידי פרסום תשובותיו הרבות בספרים, כתבי עת ועוד. עיסוק זה הפך אותו למורה דרך לציבור רחב, שרובו לא פגש בו מעולם. כמו כן הוא מייעץ לרבנים ואישי ציבור רבים הפונים אליו בהלכות ציבור.

הרב אבינר מרבה לעסוק בעניינים חברתיים, ובעלוני השבת כמו גם בהרצאותיו הוא מרבה לדבר על נושאים כמו אלימות במשפחה, צדקה, יחסים שבין אדם לחברו, פמיניזם ועוד. הוא נמנה על קבוצת הרבנים המלווה את הארגון החברתי "במעגלי צדק" והוא פעיל בארגון "צדק", המרכז פעילות עבור נוער דל אמצעים המאגדת ובו אלפי בני נוער מכל הזרמים, דתיים וחילוניים. כן הוא פעיל בארגון "עצת נפש".

בנוסף לפעילותו בארץ, נוסע הרב אבינר מספר פעמים בשנה לחו"ל, בעיקר לצרפת, על מנת לארגן גרעיני עלייה במסגרת עמותה לעלייה קהילתית. בנוסף מטפלת העמותה גם בליווי המשפחות בארץ ובסיוע לקליטתן. מאמריו ושיעוריו מתורגמים לצרפתית, ומגיעים לשם בעזרת אתרי האינטרנט, ספרים ומאמרים בצרפתית, הרצאות בווידאו ועוד. כך צבר קהל תלמידים גדול גם בצרפת.

 

דף בית    |    וידאו    |    אודיו    |    מאמרים    |    שו"תים    |    שו"ת סמס    |    משלוחים    |    שאלות נפוצות    |    צור קשר    |    הקדשות    

mp100 systems - בניית אתרים